Blue Flower

najlepsze herbaty

Najlepsze herbaty i ich różna jakość

Wielu z nas zastanawia się nad jakością herbat z marketu kontra najlepsze herbaty od renomowanego dystrybutora. Czy warto płacić więcej?

Dobra herbata babci

Jak mawiała moja babcia są dwie rzeczy, za które zawsze warto zapłacić więcej. Tymi rzeczami są kawa i herbata. Szczególnie w przypadku liściastego naparu te słowa wytrzymują zderzenie z rzeczywistością. Dobra herbata musi kosztować, a biorąc pod uwagę fakt, że jedno opakowanie herbaty liczy kilkadziesiąt torebek koszt jednej filiżanki droższego produktu jest zaledwie kilkanaście groszy wyższy od kosztu tańszego odpowiednika. A przy tym renomowane herbaty są dużo zdrowsze i smaczniejsze. Dyskontowe warianty herbat bywają tanie, gdyż wytwarzane są z pyłu opadającego z krzaków herbacianych. Droższe, sprawdzone marki opierają się na liściach, a dzięki próżniowemu sposobowi pakowania są bardziej wyraziste w smaku, zachowują intensywny, aromatyczny zapach na dłużej. Takimi właściwościami odznaczają się najlepsze herbaty na rynku.

Najlepsze herbaty, które wybierać?

Jak wybrać dobrą herbatę? Najlepszym miejscem do wyboru napoju będzie oczywiście sklep z herbatami, których jest coraz więcej na rynku. Tam też znajdziemy wiele odmian herbat z całego świata, dzięki czemu będziemy mogli odkryć jaki smak jest naszym ulubionym. Na początek wystarczy rozróżniać kilka podstawowych wariantów herbaty.

Najpopularniejszą herbatą na polskich stołach jest herbata czarna. Generalna zasada wytwarzania herbat jest taka, że im ciemniejszy kolor herbaty, tym dłużej jej liście zostały poddane suszeniu. Herbata czarna jest najciemniejszym rodzajem herbaty, dlatego jej smak i aromat są najmocniejsze. Minusem herbaty czarnej jest mniejsza zawartość antyoksydantów, które spowalniają procesy starzenia.

Różne herbaty

Herbata czerwona zawiera w sobie więcej antyoksydantów, jest łagodniejsza w smaku od herbaty czarnej, choć wciąż jest wyrazista.

Herbata zielona i herbata biała uważane są za najzdrowsze z herbat, mają w sobie najwięcej antyoksydantów.

Rooibos jest alternatywą dla osób nietolerujących herbaty. Nie zawiera w sobie kofeiny, która pobudza i pita w nadmiarze nie wpływa korzystnie na nasz układ nerwowy. Jest za to mniej gorzka od herbaty, zawiera w sobie wiele ważnych dla organizmu mikroelementów i makroelementów, takich jak żelazo, magnez, potas, wapń i cynk.

Jeśli po lekturze tekstu nadal nie wiesz na jaką herbatę zdecydować się zakup zestaw herbat świata będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Dzięki temu wybierzesz który rodzaj herbaty jest dla Ciebie najkorzystniejszy i zyskasz jeszcze więcej przyjemności z picia tego popularnego naparu.