Blue Flower

masala chai

Aromatyczna indyjska masala chai

Masala chai to indyjska herbata z mlekiem i przyprawami. Jej popularność rośnie na całym świecie. Skąd wziąć mieszankę do przygotowania tego napoju? Czy można ją przygotować samodzielnie? Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane, wystarczy zgromadzić odpowiednie składniki. Są to: odpowiednia herbata czarna, mleko, cynamon, gałka muszkatołowa, kardamon, imbir oraz goździki.

Gotowe mieszanki

Na rynku dostępna jest duża różnorodność gotowych mieszanek do przygotowania indyjskiej herbaty. Każdy sklep z herbatami oferuje jakiś jej wariant. Wiele z nich jest wysokiej jakości i doceniają je nawet najwięksi smakosze gorących napojów. Kupno gotowego produktu jest polecane przede wszystkim osobom, które zaczynają swoją przygodę z tym napojem i chcą sprawdzić, czy w ogóle przypadnie im do gustu. Nie każdy jest bowiem fanem charakterystycznych indyjskich przypraw czy herbaty z dodatkiem mleka. Warto więc najpierw sprawdzić, czy odpowiada nam ten smak.

Gotowe mieszanki dobrze się też sprawdzą u wszystkich, którym brakuje czasu na samodzielne ich przygotowanie. Nie wszystkie składniki są łatwo dostępne, trzeba też dobrać odpowiednią herbatę jako bazę i poświęcić pewną ilość czasu. W korzystaniu z gotowych mieszanek nie ma nic złego. Należy jednak sprawdzić skład i opinie na temat produktu, by nie nabyć czegoś, co wcale nie przypomina oryginalnej masala chai.

Czy warto przygotować masala chai samodzielnie?

Największym atutem samodzielnie sporządzonej mieszanki masala chai jest fakt, że sami możemy dobrać proporcje poszczególnych przypraw wedle własnego uznania. Jesteśmy też wtedy pewni jakości, ponieważ dobrze wiemy, skąd pozyskaliśmy składniki.

Samodzielne przygotowanie herbaty od początku do końca daje niewątpliwą satysfakcję wszystkim koneserom herbaty i miłośnikom gorących napojów. Im więcej ma się doświadczenia z tego typu produktami, tym łatwiej odróżnić produkt ze sklepowej półki od tego, w którego przygotowanie włożono trud i serce. Dotyczy to oczywiście nie tylko herbaty. Dlatego każdy, kto lubi pić masala chai i wie, czym się charakteryzuje dobra herbata, powinien choć raz spróbować przygotować ją od podstaw.